دکتر بهرامی

سفید کردن دندان به روش خانگی
 

کیت سفید کننده دندان

کیتهای سفید کننده دندان حاوی پروکسید کاربامید هستند. پروکسید کاربامید سفید کننده ای شیمیایی است که میتواند لکه های سطحی و عمیق را از دندان زدوده و در واقع رنگ طبیعی دندان شما را تغییر دهند. اگر دندانتان لکه قهوه به خود گرفته است، کیت سفید کننده دندان میتواند مفید باشد. برخی کیتها ژل بر پایه پروکسید دارند (با یک مسواک کوچک) که به سطح دندان مالیده میشود. در کیتهای دیگر، ژل در یک تری قرار دارد که آن را به دندان قالب میگیرید. این تری را باید هر روز استفاده کنید (۳۰ تا ۴۵ دقیقه) به مدت یک هفته یا بیشتر استفاده میکنید.

 استریپ سفید کننده خانگی

استریپ یا نوار سفید کننده دندان کمک میکند از شر لکه های دندان خلاص شوید. این نوارها بسیار باریک و نامرئی هستند و از ژل سفید کننده بر پایه پروکسید پوشیده شده اند. چند دقیقه در روز آنها را استفاده میکنید. این کار را به مدت یک هفته یا بیشتر باید انجام دهید. نتایج تنها ظرف چند روز مشهود خواهد بود و حداقل یک سال دوام خواهد داشت. نتایج به دست آمده از این نوارها به اندازه عملکرد کیتها چشمگیر نیست اما استفاده از آن آسانتر بوده و احتمال اشتباه در آن بسیار کم است.

خمیر دندان سفید کننده

چگونه لکه ها را از دندان بزداییم؟ ژل، محلول و خمیر دندانهای سفید کننده کمک میکنند برخی لکه های سطحی از دندانها پاک شوند. بسیاری از این محصولات حاوی مواد شیمیایی، ساینده های فیزیکی یا عامل براق کننده هستند. این خمیر دندانها بر خلاف سفید کننده ها، رنگ طبیعی دندان را تغییر نمیدهند.

ادامه مطلب
منبع : آموزشهای دندانپزشکی |راه های داشتن دندان هایی سفید
برچسب ها : دندان ,کننده ,استفاده ,پروید ,خمیر ,سفید کننده ,کننده دندان ,استفاده میکنید ,پایه پروید ,پروید کاربامید ,سفید کننده دندان